sdfghj

1. října 2010 v 13:33
-----------------------------------------------------------

V TR:A jsou secrety rezděleny do třech skupinek. První skupinku zahrnují secrety tvořené lékárničkami, náboji, popřípadě i nalezenými zbraněmi.
Druhou skupinkou jsou tzv. malé artefaktíky - různé cenné předměty. V Peru a v Řecku to jsou jakési stříbrné rohy, v Egyptě placky s hieroglify a v Atlantidě nějaké podivné kovové součástky.
Třetí skupinu tvoří relikvie, což jsou nějaké užitkové, nebo rituální předměty z dávných dob. V každém levelu je k nalezení jedna relikvie.

---------------------------------------------------------------

RELIKVIE:

1) Láhev s kosatkou:

Keramická láhev pocházející zhruba z roku 700 n.l. s vyobrazením mýtické kosatky. Tyto nádoby se nejčastěji používaly k pití fermentovaného nápoje chicha.

2) Busta gryfa:

Hlavy gryfů se ve starověkkém Řecku dávaly někdy kolem roku 700 př.n.l. na bronzové kotle nebo nádoby sloužící k pití, kde plnily funkci talismanů, které odhánějí zlé duchy.

3) Soška Athéniny sovy:

Sovy, jako posvátní ptáci bohyně Athény, byly spojovány s moudrostí.

4) Horova modla:

Egyptský bůh nebes, Horus, je zobrazován jako sokol, nebo jako muž s hlavou sokola. Jako bůh nebes bývá spojován s horním Egyptem. Při bitvě proti svému bratru Setovi o nadvládu nad Egyptem přišel Horus o jedno oko.

5) Mumifikovaná kočka:

Kult kočičí bohyně Bast(známé jako Bastet) se těšil oblibě v pozdním Egyptě. tehdy byly kočky často mumifikovány a prodávány poutníkům, kteří je kladli na obětní oltář bohyně. 

6) Nákrčník trpkosti:

Tento posvátný zlatý náhrdelník nosily kněžky-soudkyně z Atlantidy výhradně tehdy, když soudily zločince, kteří se provinili proti králům bohů Atlantidy. Protože každý přečin proti vládcům se trestal popravou, nákrčník se brzy stal sám symbolem smrti.

7) Pohár soužení:

Tento kalich se používal jako nádoba k zachytávání krve obětovaných panen. Když se naplnil krví, přidávaly se do něj další byliny a přísady, které vytvořily psychotropní tekutinu s jejíž pomocí se kněžny-soudkyně z Atlantidy vydávaly na duchovní pouť. 

Poznámka: Jedna relikvie mi tu chybí. Zjistila jsem totiž, že jsem ji zapomněla vzít ve hře, takže se budu muset na to místo vrátit. Pak tu relikvii přidám ;)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama