TOMB RAIDER

19. října 2010 v 17:23
Lara Croft: Tomb Raider
Informace
Žánr - Dobrozdružné
Série - Tomb Raider
Minimální požadavky:
- MS DOS 5.0 nebo vyšší
- Windows 95 DOS (správně nakonfigurované)
(pokud si budete tuto hru kupovat přes e-shop měla by už být předělaná pro lepší typy PC, takže by se vám měla rozjet i na XP)
- Pentium 60 (P90 doporučeně)
- 8MB RAM.
- 2x CD-ROM mechanika
- podporuje většinu grafických karet
Vyvinul - Core Design
Vydal - Eidos
Doporučený věk - 13 let
Funkce:
- 3D prostředí
- oběv ztracených civilizací
- krásná grafika a skvělý zvuk
Platformy:
- PC CD-ROM
- PlayStation
- SEGA Saturn
Rok vydání - 1993

Příběh
Ve starých časů, kdy se všechny národy světa klaněli jedinému - Atlantídě, byl právě panovníkami Atlantídy byl vytvořen mocný artefakt Scion - ten dokáže změnit genetiskou struktůru organismu. Tato síla měla sloužit v prospěch lidstva. Našel se někdo, kdo tu sílu využil a pomocí Scionu vytvořil doménu, která následně zdevastovala celou Atlantídu a obyvatelé byli nuceni utéct do jiných, rozvíjejících se říší světa.Dotyčnou osobu - Natla však stihl zasloužený trest - dva panovníci zaniknuté Atlantídy, Qualopec a Tihocan ji zavezli do ledového vězení, kde měla trpět na věčné věky. Oba potom odešli do rozlišných kultur světa - Qualopec do Peru a Tihocan Řecka. Založili obrovské civilizace a postupně zemřeli. V 40. letech 20.stol. probíhali v Novém Mexiku jádrové pokusy, kvůli kterým se na povrch dostala i schránka s Natlou. Ta se probudila a s plnou chutí se pustila do svého předešlého plánu - vytvořit rasovou doménu a ovládnou svět (jako všichni blázni xD). Postupně se ji podařilo zařadit se do světa běžných lidí a vytvořila si velkou firmu Natla´s Technologies a takovým způsobem nashromaždila plno informací.

Následně, když už měla všechno připravené si Natla najala skupinu dobrodruhů a archeologů aby pro ni vypátrali po světě ukryté tři části Scionu a netušili při tom pro koho vlastně artefakt získavají. Toto tí zůstává z Larsona, Pierra DuPonta a Lary Croft, přičemž třetí jmenovaná nemá ani potuchy, že ve hře jsou zapojení i další. Natla si najme Laru v Indií jako poslední (prostřednictvím Larsona) a poví ji o straceném městě Vilcabambe v Andách kde se údajně nachází Qualopecova hrobka s prvním Scionem. Lara by možná tuto zajímavou nabídku odmítla, jenže po Vilcabembe pátral už v minulosti její otec, avšak neúspěšně.

A tak se ted Laře naskytla příležitost jak artefakt najít. Dozvídá se, že kousků Scionu je víc a že po nich pátrá také Larson a jakýsi profesionální vykrádač hrobu Pierre DuPont. Situace se komplikuje a Lara si uvědomuje, že Natla ji jen zneužila aby mohla svoje plány. Potom co Lara získala všechny tři díly Scionu a odstranila z cesty Pierra ji přepadla v Egyptě skupinka hrdlořezů s Natlou a ukradli ji nejen všechny zbraně, ale i krvavě vyrobený Scion. Avšak Lara s toho střetnutí vyvázne živá a hne se vadá za Natlou k tajnému ostrovu uprostřed oceánu, kde se údajně nacházejí poslední zbytky bájné Atlabtidy. Všechno vyvrcholí v antických rujnách, kde Lara v tuhém souboji porazí Natlu a vyhodí celý ostrov do povětří aji spolu s ohavnými příšerami které vznikly ze zneužité moci Scionu.

Články

O hře:

Ve hře:

Ostatní:
Galerie

♦ Tento zozcestník není ještě zcela zaplněn. Chybí zde ještě nějaké články, které přidám až dokončím rozcestníky z ostatních TR dílů. Děkuji za pochopení ♦
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama